تبادل نظر

https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
nazarizahra142
تعداد پست: 1
3126 بازدید
عنوان تاپیک

سکس قبل از ازدواج

سلام وقتتون بخیر من سوالی داشتم خدمتتون

من ۲۱ساله هستم و چند ماهی میشه با آقایی ۲۶ساله وارد رابطه ای شدم که ایشون از اول رابطه با قصد ازدواج اومد چون از قبلش حدود ۸ ماه همکلاسی بودیم و همدیگه رو میشناختیم. 

در این ماه ها رابطه خوبی داشتیم و داریم حتی معیارهایی که در پیج اینستاگرامتون راجب رابطه سالم فرمودید هم در رابطه ما خداروشکر وجود داره. منتها ازاونجایی که ما ملاقاتمون در طول هفته زیاده و کنارهم آرامش داریمو علاقمون روز به روز بیشتر میشه باهم چندین بار معاشقه داشتیم. اما ازاونجایی که من تابه حال رابطه جنسی نداشتم، طرف مقابلم هم به من احترام میزاره و تا به حال نه از من درخواست سکس داشته نه اقدامی براش کرده. اما خود من ازاونجایی که هم میخوام سکس رو تجربه کنم و هم طرفم رو دوست دارم، گاهی به این فکر میکنم که میتونم سکس داشته باشم باهاش. اما ازاونجایی که در ایران زندگی میکنیم و فرهنگ ایرانی با سکس قبل ازدواج مخالفه، منو مردد کرده و میترسم اشتباه باشه. میشه نظر شمارو راجب سکس قبل از ازدواج بدونم؟

۱۴۰۱/۰۶/۲۴، ۰۰:۴۵
رادیو بینا
تعداد پست: 0

سلام عزیزم، هیچ شخصی نمیتونه برای شما نسخه بپیچه که رابطه قبل ازدواج داشته باشید یا نه و این تصمیم شخصیه، چرا؟ چون شما تنها شخصی هستید که مسئولیت این تصمیمتون را باید بپذیرید. هر دختر و یا پسری با توجه به فرهنگی که درش زندگی میکنه و قوانین جامعه اش باید انتخاب کنه چه تصمیمی درست تره. برای مثال رابطه جنسی قبل از ازدواج در کشوری دیگه ممکنه موضوعی عادی باشه، نه بحث ناموس خانواده ایرانی مطرحه و هم در بدترین حالت اگر بدون ازدواج ، فرزندی هم در این بین متولد بشه، قانون قطعا از اون شخص حمایت میکنه. اما در کشوری دیگه این دو مورد خیلی کم مشاهده میشه. صحبت من بر سر این نیست که فرهنگ جامعه ایرانی هنوز سنتیه یا فرهنگ کشورهای دیگه بهتره، نه! صحبت بر سر تفاوت هاست و ما براساس تفاوت ها و قوانین کشورمون، باید آگاهانه تصمیمی را بگیریم که کمترین آسیب را به ما برسونه. نظر من اینه ابتدا تمامی احتمالاتی که بعد رابطه جنسی ممکنه در شما ایجاد بشه را بررسی کنید و بعد تصمیمتون را بگیرید. اگر رابطه شما در شرف ازدواج هست، میتونید حداقل زیر نظر خانواده آشنایی ایجاد کنید و این تجربه را کسب کنید و حمایت بشید. در هر صورت هر تصمیمی که میگیرید، فراموش نکنید شما مسءول این انتخاب هستید و با رعایت همه جوانب این انتخاب را کردید. پس در مرحله تصمیم گیری همه جوانب را درنظر بگیرید . از خودتون سوال بپرسید که بعد از ایجاد رابطه جنسی اگر به  هر دلیلی رابطه من با شخص مقابلم به پایان رسید(احتمالات) آیا فقط به خاطر اینکه این رابطه را داشتم، تحت هر شرایطی با طرف مقابلم ادامه میدم؟ آیا رابطه جنسی انتظارات منو نسبت به طرف  مقابلم بیشتر میکنه؟ یا اینکه نه! فقط برای من نوعی تجربه ست و قرار نیست این رابطه ابزاری برای تحت فشار قرار دادن دیگری باشه؟ من تا چه اندازه میخوام رابطه جنسی داشته باشم؟ آيا تو این مورد مرز دارم؟ در چه حدی میخوام تجربه کنم؟ .... تمامی این سوالات را بپرسید و بعد تصمیم بگیرید. 

۱۴۰۱/۰۶/۲۴، ۰۷:۴۱
dr_saeedbabaei
تعداد پست: 2

درود دوست عزيز

اميدوارم رابطه با كيفيتي را تجربه كنيد باتوجه به حساسيت ومهم بودن ارتباط جدي ،پيشنهاد مي كنم مشاوره پيش از ازدواج جدي بگيريد و من بعنوان روانشناس و تجربه باليني ،هيچ موضوعي اسون گرفته نشه و همه چي بايد بررسي بشه

دكتر سعيدبابايي /روانشناس

۱۴۰۱/۰۶/۲۴، ۰۹:۳۶
radio bina
تعداد پست: 0

درود بر شما در ایجاد رابطه جنسی تصمیم گیرنده شما هستید،همونطور که فرمودید فرهنگ، باور و اعتقادات هر شخص نقش تعیین کننده درین خصوص داره و به همین دلیل من در جایگاه شما نمیتونم راجع به این موضوع نظری قطعی بدم اما به عنوان یک فرد بالغ لازمه اگاهی درین خصوص کسب کنید و بعد با پذیرش تبعات تصمیمتون ،انتخابتون را انجام بدید رابطه جنسی باعث ازادسازی مواد شیمیایی میشه که به پیوند عاطفی شما و شریکتون شدت میبخشه و قطعا باعث بهبود روابط میشه اما وقتی باورها و نظرات و فرهنگ شخصی وسط میاد،ممکنه این رابطه در فردی سبب بروز انتظاراتی بشه،برای مثال ممکنه رابطه اونطور که باید درست پیش نره و اشخاص به خاطر ایجاد رابطه جنسی دچار پشیمانی بشن ،این موارد در یک کشور دیگه ممکنه اصلا اتفاق نیفته چون بستر فرهنگی متفاوته اما در ایران داستان متفاوته بنده نه شمارو تشویق به ایجاد رابطه جنسی میکنم و نه منع،فقط توصیه میکنم رابطه جنسی،حال خوب ناشی از ازاد شدن مواد شیمیایی،قدرت تشخیص و منطق شمارو کمرنگ نکنه تا یک سال تاثیر مواد شیمیایی محسوسه و بهتره در حالات هیجانی تصمیمات بزرگ و حیاتی گرفته نشه

۱۴۰۲/۰۹/۲۷، ۱۱:۵۷

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات انجمن درد دل رادیو بینا می باشید
جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته
پر بازدید ترین تاپیک های امروز
داغ ترین های تاپیک های 2 روز گذشته
داغ ترین های تاپیک های امروز