تبادل نظر

https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
tanazmohsen684
تعداد پست: 4
863 بازدید
عنوان تاپیک

رابطه

سلام مریم جون قبل از هرچیز ازشما برای زحماتتون سپاسگزارم من با تنها دخترم خیلی از کودکیش بدرفتاری کردم کتک فحاشی تحقیر توهین وحشتناک بودم الان که دخترم بیست و پنج سالشه نه باهام دردل میکنه نه صحبتی خیلی به ندرت یه چیز کوچیک شاید بگه از ترس اینکه قضاوتش کنم و شروع به نصیحت کنم الان من با همسرم هم بدرفتاری میکنم همش احساس ریاست و کنترل گری پ حاکم بودن در هر کاری دارم خواهش میکنم کمک کنید حالم خوب نیست بچه ام دوستم نداره همسرم ازم دلخوره نمیدونم چیکار کنم کمکم کنید  

۱۴۰۲/۰۵/۳۰، ۰۳:۰۸
https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
radio bina
تعداد پست: 0

درود به شما 

مهمترین کار و ساده ترین کار اینه که بدون قضاوت، بدون سرزنش ،بدون تعصب ابتدا به حرف های همسرتون و دخترتون گوش کنید. بیشتر ما تصور میکنیم برای اینکه رابطه خوبی با بچه ها یا پارتنر و همسرمون داشته باشیم، باید کارهای زیادی انجام بدیم اما اگر براتون بگم شما با شنیدن و همدلی با عزیزانتون و درک شرایط اونها مهمترین کار را انجام دادید شاید براتون ساده به نظر برسه. گذشته هرچه که بود گذشت شاید نتونید روزهای کودکی فرزندتون را برگردونید اما شانس ما اینه آینده ای را در پیش داریم که میتونیم با آگاهی فعلی اونقدر زیبا خلقش کنیم که گذشته کمرنگ بشه. خودتون را سرزنش نکنید چون همینکه آگاهی دارید و میخواید رابطه بهتری را داشته باشید این بسیار ارزشمنده. اگه دوره رایگان تله ها را شرکت نکردید من ابتدا از شما میخوام توی این دوره شرکت کنید و خودتون را بهتر بشناسید تا با شناخت بیشتر خودتون و تله هایی که ممکنه دچارش باشید، قدم بزرگی را برای بهبود خانواده بردارید. همدلی، شنیدن بدون قضاوت را در این دوران فراموش نکنید. اوقاتی را تنهایی با همسرتون یا فرزندتون اختصاص بدید و اجازه بدید صحبت کنند و یادتون باشه شنونده باشید سعی در توجیه نداشته باشید. وقتی دیگران را درک میکنیم نیاز به هیچ کار اضافی نیست.

۱۴۰۲/۰۵/۳۱، ۱۸:۲۴

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات انجمن درد دل رادیو بینا می باشید
جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته
پر بازدید ترین تاپیک های امروز
داغ ترین های تاپیک های 2 روز گذشته
داغ ترین های تاپیک های امروز