تبادل نظر

https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
hengameh_asef852
تعداد پست: 1
486 بازدید
عنوان تاپیک

افسردگی و وسواس فکری

مریم زیبا و دوست داشتنی با اون صدای گرم و دلنشین و آموزش های هستی بخش سلامی گرم دارم خدمتتون به گرمای مرداد ماه ایران. من امروز اپیزود سیم کشی مغز رو گوش دادم و بسیار متاثر شدم و به فکر فرو رفتم  در مورد خودم و بیشتر  مادرم. غمی مدتهاس تو خونه دلم لونه کرده و من مستاصل حایی بهتر ازینجا که انجمن درد دل هس برای گقتنش پیدا نکردم. لطفا کمکم کنید.
مادر من چتد سالیه که درگیر افسردگی شدید و یه سری باورها و افکار وسواسی در مورد بدن خودش و خوردن و نخوردن شده بطوریکه کار به جایی کشیده که دیگه هیچی نمیخوره و وزنش حدود یک سوم شده. یه باور سفت و سختش اینکه که من معده و روده هام بیمارن از پدرم ارث دارم هر چی بخورم اذیت میشم  و واقعا این اتفاق براش میوفته یامثلا 
وی فلان کتاب طب سنتی خوندم مثلا فلان غذا با فلان غذا سازگار نیس یا خوردن فلان چیز فلان مشکل ایجاد می کنه. یحوری شده که تمام روز تو این فکراس و عملا هیچی نمی خوره . فقط در حدیکه زنده بمونه. تمام روح و ذهن و جسمش درگیر افکار واهی و باورهای نادرست و انرژی های منفی شده. تماما نشخوار ذهنی در جورد خودش و دیگران داره و درگیر فوبیای خوردن شده. به عیچ عنوان تن به روانکاو نمیده ولی اهل کتاب هس. امروز که من این اچیزود رو گوش کردم سخت بفکر افتادم ازین مسیر کمکش کنم تا پاکسازی بشه. سوال من اینه که آیا راهکار اساسی و کاربردی وجود داره من بتونم براش اعمال کنم یا کتابی در این جورد که کمکش کنه. سپاسگزار میشم کمکم کنید
دوستدارتون هستم

۱۴۰۲/۰۵/۲۶، ۱۳:۵۳
https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
radio bina
تعداد پست: 0

درود به شما 

نکته مهم اینه که نمیتونیم با اجبار و زور از ماد رشما  درخواست کنیم که به کلینیک مراجعه کنند. قدم اول اینه که کمی آگاهی در این مورد پیدا کنند تا با افزایش اطلاعاتشون بتونن این نیاز را در خودشون ایجاد کنند. من یک پیشنهاد برای شما داشتم. یک لینیک براتون میفرستم که به صورت مفصل در مورد اختلال وسواس توضیح داده شده. این لینک را خودتون ابتدا گوش کنید.. میتونید ابتدا بخش هایی که براتون جذاب هست را غیرمستقیم نزدیک مادر گوش کنید تا متوجه پیام بشن مثلا در حالیکه دارید گوش میکنید صداشو بالا بیارید تا بخشی که مربوط به مشکل خودشون هست را بشنون.. و به تدریج این کار را تکرار کنید تا علاقه ایشون را جذب کنید که ازتون بخوان کل این فایل را گوش کنن. چون تا خودشون نخوان نمیتونیم با اجبار ایشون را درمان کنیم. 

در گوگل این عبارت را سرچ کنید. 

اختلال وسواس جبری دکتر مکری

دو درس هست که دو کانال یوتوب ایشون،  مفصل راجع به این موضوع صحبت میکنند. برای خود شما هم مفید و کاربردی هست که بتونید با شناخت ریشه رفتار مادر ، بهتر با مشکل  ایشون مواجه بشید.

۱۴۰۲/۰۵/۲۷، ۱۳:۳۱

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات انجمن درد دل رادیو بینا می باشید
جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته
پر بازدید ترین تاپیک های امروز
تله وابستگی
۱۴۰۲/۰۵/۱۷ ۰۰:۲۶:۳۵
وسواس فکری
۱۴۰۲/۰۶/۲۷ ۱۵:۵۸:۱۰
بیشتر ببینید
داغ ترین های تاپیک های 2 روز گذشته
داغ ترین های تاپیک های امروز