تبادل نظر

https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
nastaran_s403
تعداد پست: 2
3345 بازدید
عنوان تاپیک

ازدواج

سلام . خانم دکتر ، من اصلا نمیتونم ازدواج کنم ....  چند وقته کلی از دوستام طلاق گرفتن وااقعا میترسم. 

پرونده های طلاق رو که مطالعه میکنم و چرت و پرتایی که زوجین بهم میگن واااقعا منو از زندگی دلزده کرده . یا اصلا هرکسی رو میبینی میگن ازدواج نکنااا ، خیییلی عذابه و ...  اینا باعث شده من اصلا سمت ازدواج نرم ،از طرفی هم اصلا خوشم نمیاد بچه داشته باشم  

۱۴۰۱/۰۶/۰۵، ۰۰:۲۹
https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
radiobina
تعداد پست: 0

اینجاست که میگم تفکر مستقل داشته باشید، هر شخصی بهتون گفت ازدواج خوبه یا مجردی خوبه یا بده،شما مثل بادی به هر جهت نباشید. نکته مهم اینه که ببینید تعریف شما از ازدواج چیه،آیا قراره تا پایان عمر کنار شخصی باشید? قراره هیچ مشکلی نباشه? قراره بدون مشکل کنار هم بمانید? ازدواج قابل پیش بینی نیست، نه میشه گفت تا ابد کنار هم هستید نه میشه گفت به جدایی می رسه،این تجربه و دانش شما در زمینه مهارت روابط هست که سپر بلای شماست، من مشکلات بقیه را میبینم که اشتباه ها و راه های نادرست را نرم نه اینکه به خاطر ترس شکست ، وارد رابطه ای نشم. ازدواج مسیری به سمت خودشناسيه و خوشا به حال کسانی که در یک رابطه مشکل دارن،میدانید چرا?چون هیچ شخصی جز همسر و شريکتون نمیتونه تله های شمارو بهتون نشون بده،ما توی یک رابطه بهتر از خودمون شناخت پیدا میکنیم،رشد میکنیم.طلاق هم بخشی از داستات یک رابطه هست  که بعضی ها تجربه میکنن.ممکنه شما تجربه نکنی یا تجربه اش کنی. مهم اینه آیا برای یک سفر دونفره با نشیب و فراز آماده هستید؟ آمادگی یعنی من بدونم ازدواج قرار نیست همیشه روی خوبش را بهم نشون بده،کمااینکه مجردی هم مشکلات خودشو داره، کوله سفرتون را با آگاهی و کسب مهارت پر کنید و با آگاهی وارد رابطه بشید.مهمترین نکته در شما ترس از دست دادن هست،چرا تا این اندازه ترس از دست دادن در شما زیاده که به خاطرش نميخوايد ازدواج را تجربه کنید? بررسی کنید و ببینید در کودکی چنین ترسی را داشتید? ریشه این ترس دوستان شما نیستن،کودکی شماست.

۱۴۰۱/۰۶/۰۵، ۰۱:۰۱

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات انجمن درد دل رادیو بینا می باشید
جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته
پر بازدید ترین تاپیک های امروز
داغ ترین های تاپیک های 2 روز گذشته
داغ ترین های تاپیک های امروز