تبادل نظر

https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
fatima
تعداد پست: 1
1540 بازدید
عنوان تاپیک

زودرنج و کم توقع

سلام وقت بخیر من خیلی آدم زود رنجی هستم و همش به گذشته فکر میکنم، به تمام بدی هایی که در حقم شده ،ناخواسته بهشون فکر میکنم.وقتی کسی بهم بدی میکنه تا سالها یادم میمونه و دائم تو ذهنمه و باعث میشه همیشه جوش بزنم و غصه بخورم من آدم با محبتی هستم و در برابر بدی محبت میکنم برای همین همیشه خودمو مقصر میدونم که چرا نمیتونم در برابر بدی،بدی بکنم یا اینه نمیتونم فراموش کنم و خودمو همیشه کوچیک و مقصر میدونم و وقتیم که تو جمع قرار میگیرم همش فکر میکنم زیر نظر بقیه هستم و بعدش فکر میکنم نکنه پشت سرم بگن این کارو کرد یا این کارو نکرد(اینم بگم که وقتی اون آدمی ک سالها قبل بهم بدی کرد رو میبینم ناخواسته یاد بدی هاش میوفتم)

چون به دفعات این مورد اتفاق افتاده و بگوشم رسیده که پشت سرم حرف زدن

اما من سالهاست که دوری میکنم، از توی جمع قرار گرفتن اضطراب دارم و وقتی تو جمع قرار میگیرم کم صحبت میکنم اونم با کلی استرس و اشتباه لفظی و بعدش پشیمون میشم از اینکه چرا به اون جمع رفتم و تا مدت ها به حرف هایی که زدم و شنیدم فکر میکنم و همیشه فکر میکنم کسی که بامن حرف میزنه از روی قصد و کنایه هست و کلا کم توقع شدم و فکر میکنم همه دشمن من هستن و یا منو کوچیک و بی ارزش میدونند 

بیشتر اوقات بقدری فکری میشم که خواب اون افرادو میبینم وصبح که بیدار میشم قلبم درد میگیره و بارها تو خواب با درد قلبم بیدار شدم

حس میکنم اگه دیگه تو این دنیا نباشم برای همه بهتره 

ممنون میشم کمکم کنید

۱۴۰۱/۰۷/۰۷، ۰۴:۴۰
elahe
تعداد پست: 0

سلام عزیزم

شما از چند تا مورد صحبت کردید یکی یکی بهتون جواب میدم

یکی اینکه وقتی زمانی که کسی به شما بدی میکنه شما تا سالها یادتون میمونه دائم تو ذهنتون نشخوار ذهنی دارید ببینید یکی از کارکردهای ذهن این هست که یک موضوعی رو به طور مرتب به شما یادآوری کنه و فکر میکنه که شما به این موضوع یا به اون احساس نیاز دارید چرا همچین فکری میکنه چون که شما نسبت به اون اتفاق یا اون موضوع یک واکنشی نشون دادید معمولاً واکنش های ما که به صورت درد ، غم ، عصبانیت و استرس است بسیار زیاد هست و ذهن نسبت بهش کنجکاو میشه و این موضوع رو به شما یادآوری می کنه 

حالا چرا یادآوری می‌کنه چون که میخواد به شما بگه که این موضوعی که شما دارید بهش فکر می کنید تبدیل به یک توده‌ی شده در وجودت و باید این توده رها بشه و این قدر شما به این موضوع فکر می‌کنید که به خودتون خسته بشید

و یکی از راهکارهاش اینه که اون موضوع رو بنویسید و مسئولیت حضور خودتون رو بپذیرید و اگر درسی براتون داشته اونو بنویسید و اون اشخاص و البته خودتون رو ببخشید و این خاطره رو رها کنید

شما باید به ذهنتون بگید که این خاطره رو رها می‌کنم برای همیشه

باید مثل یک بچه به ذهنتون یاد بدید که با نوشتن احساسات بد پرونده ببنده در ذهنتون

اینکار با تکرار حل میشه

مورد بعدی

زمانی که شما به این فکر میکنید که دیگران پشت سر من حرف میزنن یا اینکه همش استرس این رو دارید که آیا کارتون خوبه یا کار درستی انجام دادید یعنی اینکه شما عزت نفس ‌تون خیلی پایینه یعنی اینکه شما به خودتون اعتماد ندارید و از خودتون رضایت ندارید افرادی که از خودشون رضایت ندارند یعنی خودشون رو قبول ندارند معمولا به دنبال این هستند که ببینند دیگران چه واکنشی نسبت به کارهاشون دارند و همیشه منتظر تایید از سوی دیگران هستند و متاسفانه اینجور افراد چون اینقدر منتظر این هستند که به اصطلاح سوتی ندن و همه جا کار درست را انجام بدن خیلی اوقات باعث میشه که زیاده‌روی کنند یعنی اینکه همش باعث میشه محبت زیادی کنند به دیگران همیشه شما آدم خوبه داستان هستی ، همیشه شما آدم مهربونه داستان هستی ،همیشه میخوای همه آدما از شما راضی باشن پشت سر شما خوب بگن در صورتی که همچین چیزی اتفاق نمیوفته .

شاید تا یه مدت جواب بده چون شما دارید از خودتون هزینه میکنید شما دارید هزینه روحی می کنید هزینه احساسی می کنید به دیگران خدمت میکنید و خیلی از خدمات ها را رایگان به دیگران میدید فقط و فقط برای اینکه شما را تایید کنند و تمام این کارها به طور غیر ارادی انجام میشه و باعث میشه که شما نتونید و خود واقعیتون رو ببینید چون به طور یکسره داری فکر می کنی که من باید چه کارهایی بکنم که دیگران من رو قبول داشته باشند و این یعنی نقش بازی کردن 

از طرفی اگر تمام محبتی که به دیگران کردید این جواب رو نگیرید کاملاً به هم می‌ریزید 

مثل یک مجسمه ای که شما ساختید یهویی به یکباره شکسته میشه و شما تا مدتها در عم و ناراحتی هستید

و به طور خودکار من وجودی شما هر باریک قدم میره عقب‌ تا جایی که شما دیگه تنها میشی برای اینکه حوصله افراد رو دیگه نداری تو خیلی از جمع ها احساس بی ارزش بودن می کنید و اگر در جمعی هم برید این افراد کاری میکنند که شما خودت احساس بی ارزشی بکنی 

تا زمانی که در درون خودت احساس بی ارزشی داشته باشی تمام جهان هستی و آدمهاش کاری میکنند که به تو ثابت کنند که تو انسان بی ارزشی هستی پس اولین کاری که باید انجام بدی این هستش که در رو باز کنی به سوی خودت در قلبت و در روحت رو باز کنی و یکی یکی بشینی و بنویسی که چه ایرادهایی داری، ترسهای چیا هستن

این وسط جایی که شما احساس بی ارزشی می کنی یعنی اینکه به طور ۱۰۰ درصد در زندگیت یک یا چند تا کاری داری که نیمه تمام رهاشون کردی ، اگر رفتی زبان یاد بگیری نصفه رها کردی، رفتی نقاشی یاد بگیری نصفه رها کردی 

تمام این کارهای نیمه ای که گذاشتی باعث شده که در درون تو احساس کنی آدم به درد بخوری نیستی تو آدم کوچیکی هستی 

یک حس نتوانستن به تو می‌ده از درون 

لیست کارهاي نا تمامت رو بنویس و هر روز یک قدم کوچیک بردار که تکلیفشون رو روشن کنی

از طرفی کودک درون تو الان تبدیل به یک کودکی سرگردان شده اینقدر نقش های مختلف بازی کرده نمیدونه کیه 

الان که تو به این مرحله رسیدی که فکر میکنی همه دشمن تو هستند و تو رو نمیبینن در واقع کودک درون تو دیگه به حالت تسلیم یه جایی نشسته از همه آدمها میترسه مادامی که شما فکر کنید همه آدمها دشمنت هستند قطعاً از همه این آدمها یک ضربه هایی خواهی خورد از تو خواهش می کنم توی قدم اول بشیم ترس هات رو بنویس و لیست کارهای نیمه‌تمامت رو تکمیل کن

در قدم بعدی برای اینکه این قدرت و این اعتماد به نفس و عزت نفست بره بالا دوره رایگان پیله رو حتماً شرکت کن که در همین سایت هستش و کتاب‌هایی که اینجا گذاشته شده کتاب زندگی دوباره حتما این کتاب رو بخون و قدم به قدم با کتاب پیش برو یا این که میتونی از کتاب راز سایه دبی فورد شروع کنی در همین سایت هست و قدم به قدم پیش برو ببین عزیزم در آخر می خوام بهت بگم که بزرگترین مشکل تو ندیدن خودته زمانی که شروع کنی به دیدن خودت زمانی که شروع کنی به دیدن ویژگی های خوب و مثبتت زمانی که شروع کنی به دیدن زیبایی های خودت و خودت به خودت ارزش بدی اون موقع جهان هستی بهت میگه بله من هستم بیا تو آغوش خودم😊

۱۴۰۱/۰۷/۰۷، ۱۹:۴۱
fatima
تعداد پست: 1

خیلی ازتون ممنونممممم❤😍🥰

۱۴۰۱/۰۷/۰۷، ۲۳:۳۵

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات انجمن درد دل رادیو بینا می باشید
جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته
پر بازدید ترین تاپیک های امروز
داغ ترین های تاپیک های 2 روز گذشته
داغ ترین های تاپیک های امروز