تبادل نظر

https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
mahsak928
تعداد پست: 2
1698 بازدید
عنوان تاپیک

جامعه و مردم

سلام و وقت بخیر من یه شهروند کااملا معمولی ایرانی هستم که توایران زندگی میکنم این شرایط به وجود اومده بااینکه من هیچ فعالیت سیاسی ندارم من رو خیلی ترسو کرده درحدی که اصلا دوست ندارم برم تو خیابون و اگر برم با ترس از سایه خودم میرم ترسم به قدری زیاد شده که وقتی تنها تو خونم در رو قفل میکنم و شب بند در رو میبندم وگاهی حتی تو خونه هم میترسم خیلی اذیت دارم میشم من تو زندگیم هیچوقت به درجه از ترس نرسیده بودم حالا باید چیکار کنم؟؟؟

راستی من تو اینستاگرام یه پیج دیدم که پستایی که گذاشته یکم عجیبه و اگه راست باشه ما مرتکب اشتباه بزرگی شدیم تواین هم سردرگم شدم و باعث افزایش ترسم شده لطفا به پیجش سربزنید و نظرتون رو بگینpersiaa_time

۱۴۰۱/۰۷/۰۶، ۰۴:۵۸
narjeshassanipou585
تعداد پست: 0

سلام دوست  عزیز،در راستای درخواستی که داری ،کاملا درکت می‌کنم چون روزهای سختی رو داری سپری میکنی ، توجامعه مسئله امنیت دچار مشکل شده و حس های بدی تو فکرت درحال گذره ‌نکنه  نکنه های زیادی رو با خودت تکرار میکنی ،اما مسئله اینجاست که  نباید به این فکرها دامن بزنی و اجازه بدی بزرگ‌تر بشن  ومربوط میشه به مدیریت وتنظیم  هیجانات ‌، ‌تکنیک های آرام سازی ،دم وبازدم های متوالی منظم انجام بده ،چون ذهن شما در تله فاجعه سازی  افتاده ولحظه هاو اتفاقات رو با توجه به واقعی نبودن اون لحظه زندگیت ،داره بزرگنمایی ‌فاجعه ساز بهت نشون میده ،پس هر وقت این افکار سراغت اومد به ذهن آگاهت این دستور رو بده که اتفاقات ‌شرایط فعلیتو بسنجه وکمک‌ دوم نوشتن سعی کن به ذهنت کمک کنی که شرایط رو رو کاغذ بیاره چون تماس تصویری با کلمات ذهنت رو مشغول میکنه و از فاجعه سازی دورش میکنه.حتما نیازه با یک مشاور خودتو رو همراه کنی چون با صحبت  ومصاحبه تخصصی منشا ترس‌هات مشخص میشه ‌بهت تکنیک آرام سازی یاده میده  تا این بحران شبانه رو بتونی سپری کنی و به آرامش برسی.

حتما مراجعه کن ومواظب خودت باش هموطن نازنینم 💜 

۱۴۰۱/۰۷/۰۶، ۱۶:۲۸
elahe
تعداد پست: 0

سلام عزیزم 

این دوران همه ما در شرایط پیچیده ای هستیم و این خیلی طبیعی هست که با این حجم از اتفاقات و اخبار بد حالمون خوب نباشه ، عزیزم اینکه تمام احساساتت اومده بالا مشکلی نیست اما مشکل از زمانی شروع میشه که تلنبار بشه و شب به شب تخلیه نشه

هر شب خودتو بغل کن و چشماتو ببند و اسمتو بگو ، به خودت بگو تو تنها نیستی و این شرایط قابل حله ، با خودت صحبت کن و از ترسهات بگو و یا بنویس و هربار به خودت بگو من در امنیت هستم ، من تنها نیستم و ما از پس این شرایط بر میایم

ذهن کارش اینه از هر موضوعی بدترین جنبشو بهت نشون بده چون میخواد ازت محافظت کنه 

یکی از راه های خلاصی نفس های عمیق کشیدنه و اینکه همون لحظه به خودت بگی من در امنیت هستم 

باید روحت رو سبک کنی از دل نگرانی‌ها

شما وقتی احساس استرس و نگرانی رو داری در واقع در قسمت جلوی مغزت خونرسانی کم میشه و هی اتفاقات بد و ترسها بیشتر میشه 

برای این مشکل و استراحت مغزت و برگشت انرژیت باید یکسری کار انجام بدی

در اوج دل نگرانی برو یهو یک فرد یا چیزی که دوستش داری رو ببوس 

پیاده روی در روز خیلی برای آرام سازی ذهن عالیه

یکسری حرکات یوگا مثل حرکت سجده بینهایت عالیه به اینطورت که به حالت سجده بمونی و نفس بکشی و انرژی های منفی رو تخلیه کنی خواهی دید که بعد از مدتی آرومتر هستی

و اما در مورد پیج اینستاگرام

هر مطلبی که تورو دچار ترس کنه بدون مطالبش سمی و دور از واقعیت هست

بنابراین در این دوران لطفا اینقدر سرچ نکن و ذهنت رو درگیر این مسائل نکن چون خیلی‌ها سواستفاده میکنن و منتظر بدتر کردن روان انسانها هستند 

۱۴۰۱/۰۷/۰۷، ۲۰:۰۴

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات انجمن درد دل رادیو بینا می باشید
جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته
پر بازدید ترین تاپیک های امروز
تله وابستگی
۱۴۰۲/۰۵/۱۷ ۰۰:۲۶:۳۵
وسواس فکری
۱۴۰۲/۰۶/۲۷ ۱۵:۵۸:۱۰
بیشتر ببینید
داغ ترین های تاپیک های 2 روز گذشته
داغ ترین های تاپیک های امروز