تبادل نظر

https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
afrooz1888
تعداد پست: 2
2678 بازدید
عنوان تاپیک

آیا خانمی که به معاشرت پنهانی شوهرش با خانم‌های دیگر اعتراض دارد به فول شوهرش دهاتی است؟

برخی مردان متاهل در پاسخ به اعتراض همسرشان به معاشرت پنهانی با خانم‌های دیگر او را دهاتی با دچار مشکل روحی خطاب می کنند. علت این امر چیست ؟ مرز بین شخصیت اصالت و انسانیت در ارتباطات چگونه تعیین می شود؟ 

۱۴۰۱/۰۶/۱۳، ۰۲:۵۸
https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
radiobina
تعداد پست: 0

دوست عزیز، ازدواج یک قراداده که در طی این توافق نامه، هر شخصی بر اساس ارزش ها و حد و حدودهایی که دو طرف بر سرش به توافق رسیدن، با هم تشکیل زندگی میدن. علاوه بر حد و مرزهایی که ما برای خودمون داریم، انتخاب میکنیم که چه کسی بهترین شخص برای تشکیل زندگی مشترکه، اگر شخصی با وجود آگاهی از حد و مرزهای تعیین شده، اونها را زیر پا گذاشت، طرف مقابل باید پارتنر و شریکش را مجددا متوجه ارزش های توافق شده کند. اما در بعضی شرایط این خود اشخاص هستن که با بی توجهی ، امکان زیر پا گذاشتن حریم ها را فراهم میکنن. در شرایطی که شما توصیف کردی، باید بگم کلماتی مانند دهاتی، امل و یا هرچیزی که توی این دسته بندی قرار میگیره الفاظ مناسبی برای یک گفتمان درست نیست. کمااینکه صفت دهاتی به نوبه خود تحقیر افراد  شرافتمندیه که متاسفانه به عنوان یک ناسزا در فرهنگ عامه جای گرفته. برای اینکه بهترین تاثیر ممکن را در هنگام گفت و گو با همسرت داشته باشی، انتخاب زمان درست برای صحبت خیلی اهمیت داره، در یک زمان درست و خالی از هرگونه تنش، ارزش های خودتون را مجددا برای ایشون بیان کنید و قطعا تبعات زیر پا گذاشتن ارزش ها. البته نه به شکلی که حالت تهدید داشته باشه، برای مثال: همونطوری که من در این رابطه تعهدات خود را حفظ میکنم از طرف مقابل خود نیز چنین انتظاری دارم و وقتی این اتفاق نمیفته احساس بدی پیدا میکنم. افروز عزیز به جای زیر سوال بردن شخصیت پارتنر یا همسرتون احساسی که در شما بعد از این اتفاق ایجاد شده را بیان کنید. نکته مهم اینکه از همسرتون بپرسید آیا او هم در صورت بروز چنین رفتاری در شما، بی تفاوت و بی اهمیت هست یا اینکه فقط این رفتار را از سمت خودش تایید میکنه. نکته خیلی مهم تر اینکه بعد از گفت و گو در مورد ارزش ها و تبعات زیر پا گذاشتن ارزش ها، دست از کنکاش و جستجو در زندگی پارتنرتون بردارید. توجه بیش از حد شما و کنکاش شما خصوصا در مورد رابطه هایی که میگید پنهانی هست، چند نشانه به همسرتون منتقل میکنه اینکه شما ترس از دست دادن دارید و به خاطر این ترس دست به کنترل ایشون گرفتید. در حال حاضر دست از کنترل بردارید، روی زندگی خودتون متمرکز بشید،  خودتون را صرف برنامه های خودتون کنید. البته بعد اینکه با پارتنرتون صحبت کردید. در صورت حل نشدن این موضوع و ادامه داشتن روابط پنهانی، به صورت جدی با یک مشاور خانواده صحبت کنید تا دلیل این رفتار همسرتون مشخص بشه. در رادیو بینا مشاوران خوبی هستن که میتونید باهاشون به صورت انلاین یا حضوری وقت مشاوره بگیرید.

۱۴۰۱/۰۶/۱۳، ۰۹:۲۰

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات انجمن درد دل رادیو بینا می باشید
جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته
پر بازدید ترین تاپیک های امروز
داغ ترین های تاپیک های 2 روز گذشته
داغ ترین های تاپیک های امروز