تبادل نظر

https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
تعداد پست: 2
368 بازدید
عنوان تاپیک

کنکور

سلام روزتون بخیر من یک دختر ۲۲ سالم وبه جز سال دوازدهمم که کنکور اصلیم بود ۴ ساله پشت کنکوری ام من دانش اموز زرنگی بودم وهمیشه شاگرد اول ونمره هام بیست بود ولی سال ۹۸ افسردگی من شروع شد مخصوصا وقتی برای اولین بار اینستاگرام رو نصب کردن برای مامانم ومن ادمایی رو میدیدم مخصوصا دخترایی که چقدر راحت هستن وارامش دارن برای یک جوراب پوشیدن هم بهشون گیر نمیدن حالم بدتر شد من زندگیم داغون بود اینکه اجازه هیچ کاری رو نداشتم حتی لاک هم نباید میزدم جوراب ساق کوتاه گیر میدادن دیگه این ریز ترین هاش بود اینم بگم تنها امید من مدرسه بود چون چند ساعتی از خونه میرفتم بیرون وکرونا که اومد من دیگه جایی نداشتم که تنهایی برم دیوانم کرد درسته همه تو قرنطینه بودن ولی منظورم این نیست من اجازه بیرون رفتن نداشتم میدونم شرایط خیلی از دختراست ولی من تو خونه ارامشی نداشتم نه کلاسی میفرستادن منو نه تفریحی هیچی من فقط درس میخوندم ومدرسه وخونه . افسردگی من شدید وشدید تر میشد هرسال وقبول نشدنم توی کنکور ودانشگاه هم که بد تر . من اصلا نمیدونستم کلمه ای به اسم افسردگی هست بعد ها که از دوران افسردگیم کمی گذشت فهمیدم حالی که دارم اسم داره. منی که کتاب ودرس خوندن قشنگ ترین اتفاق زندگیم بود الان نمیتونم درس بخونم چند روز دیگه کنکور دارم واین اخرین باره ومن نمیتونم مثل سال اولی که شروع کردم بخونم انگار یک دختر دیگه تو وجودم رشد کرده میدونم این من نیستم من عاشق کتابا بودم الان نه .تو این سال ها اینقدر حرف شنیدم که لایقش نبودم این حرف هارو باید به اون دختر تو وجودم میگفتن نه من .میشه راهنماییم کنین چطوری برگردم به درس من تنها راه نجاتم از این خونه همین درسه اینو میدونم وکاری نمیکنم ودارم داغون میشم.میشه کمکم کنین؟

۱۴۰۳/۰۴/۱۱، ۱۳:۰۵
https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
radio bina
تعداد پست: 0

سلام عزیزم اول با دوپامین طبیعی شروع کن تا مغزت کم کم در شما انیگزه ایجاد کنه روش هاش اینه: ۱. صبح ها بیست دقیقه زیر نور خورشید پیاده روی کن تا نور افتاب بهت بخوره ۲. دوش آب سرد بگیر ۳. ورزش کن ۴. سعی کن میزان استفاده ات از شبکه های اجتماعی را کم کنی ، کسانی که زندگی های شخصیشون را در سوشال مدیا به نمایش میگذارن، از شادی هاشون مین نه از غم هاشون، هیچ کس غمهاشو با کسی به اشتراک نمیگذاره ، اینها واقعی نیستن و خودت را با دیگران مقایسه نکن، اگه تلاش کنی، همین درس خوندن باعث میشه تجربه استقلال پیدا کنی، وارد محیط جدید بشی، دوست های خوب پیدا کنی، همیشه نتیجه درس خوندن را برای خودت تصویرسازی کن تا انگیزه ات حفظ بشه. در عین حال در ذهنت تصویرسازی کن اگه درس خونی چی میشی تا مغزت متوجه خطرهای درس نخوندن هم بشه ۵. دوست پیدا کن، دنبال ادم هایی باش که رشد کردن، موفق هستن ، کم کم با ادم های جدید اشنا شو، سر صحبت را باز کن، ادم ها را تست کن تا از بین اونها ببینی با کدومشون میتونی دوست بمونی

۱۴۰۳/۰۵/۲۸، ۱۰:۰۰

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات انجمن درد دل رادیو بینا می باشید
جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته
پر بازدید ترین تاپیک های امروز
سوال
۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۱۴:۲۸:۰۸
تصویر نگاری
۱۴۰۲/۰۶/۱۹ ۱۱:۳۶:۱۷
بیشتر ببینید
داغ ترین های تاپیک های 2 روز گذشته
داغ ترین های تاپیک های امروز