تبادل نظر

https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
user_12060277
تعداد پست: 2
186 بازدید
عنوان تاپیک

مشگلی که از بچگی دارم

سلامو خسته نباشید خدمت همکاران رادیو بینا یه مشگلی داشتم که ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه چون این مشگل مربوط به مغز میشه گفتم ازتون بپرسم عرضم به حضور شما که من تقریبا ازبچگی از زمانی که یادم میومده یه مشگلی داشتم این بوده که هر وقت سوار ماشبن و اتوبوس میشم سردرد شدید بی حالی و در آخر حالت تِهوه داشتم و دارم، من پیش دکتر و... از بچگی رفتم گفتن درمانی نداره و وقت میتونی به صورت موقت با [قرص ماشین] موقتنا کمی سردرد و... رو کمتر بکنه و جدا از اینکه تاثیری نداره از قرص و دارو بشدت متنفر هستم و خدارو شکر از بچگی کمتر زمانی رو یادم میاد که مریض شده باشم ومن از بچگی که با اردو مدرسه میرفتم این مشگل برام پیش میومد آبروم میرفت همه من رو مسخره میکردن و حدود دوسال پیش که با اتوبوس رفتم مسافرت قرص ماشین زدگی زنجبیل و... و جدا از اینکه به صورت موقت این هم بگم که وقتی این هارو میخوردم مریفتم تو اتوبوس همونو باید میخوابیدم وگرنه این سردرد تا آخر مسافرت همراه من بود و من رفتم تحقیق کردم و متوجه شدم علت این مشگل چیه بنده اینطور متوجه شدم حالا بدن من اینطور هست حالا اتوبوس که نگم اون یه دودش میخورد بهم بالا میاوردم، وقتی که سوار ماشین میشم ماشین که حرکت میکنه بالا پایین چپ راست و... میشه و خوب چشم به مغز من پیام ارسال میکنه که در حالت نشته هستم ولی اون استخوانی که در گوش هستش برای امون تعادل بدن هست به مغز پیام ارسال میکنه بدن در حال حرکت هست و مغز میبینه که این دوتا پیام های متفاوت میفرستن فکر میکنه که ویروس داخل بدن شده و دمای بدن رو میبره بالا و اون سردرده و بی حالی برام ایجاد میشه که اون ویروس بمیره و بعد چند دقیقه که مغز میبینه مثلا اون ویروس از بین نرفته و هنوز اون پیام چشم و گوش متفاوت هستن میاد و اون حالت تهوه رو ایجاد میکنه که از از طریق خوردن میروس سم چیزی وارد بدن شده رو بیرون میکنه خلاصه اش این هست و من حدودا پارسال بود با خانواده رفتیم مسافرت هیچ وقت یادم نمیره چون تو موقع ماه رمضون رفته بودیم و روزه بودم نشستم سوار ماشین سریع صندلی رو میقداری دادم عقب و سریع خوابیدم بعد دیدم عه! چرا دیگه نه سر درد نه حالت تهوه و... ندارم گفتم ایول مگه میشه همچین چیزی بلند شدم با اتوبوس که تو جاره داشت میرفت قشنگ توی اوتوبوس اینور و اونور میرفتم و این پادکستی که مریم خانوم ضبط کردن رو شنیدم متوجه شدم که این روزه سم زداعی تو کل بدن انجام داده و... و این داستان رو بهتون گفتم که ازتون بپرسم آیا راه حل داره این مشگل من که ماشین زده میشه چون مشگل و ریشه اش بر میگرده به مغز آیا تو علم نورو سایکولوژی برای این مشگل راه حلی هستش ممنون میشم راهنماییم کنید باتشکر

۱۴۰۲/۱۲/۱۵، ۱۱:۳۸
https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
radio bina
تعداد پست: 0

درود بر شما راجع به این موضوع حتما اپیزودی تهیه میکنیم و به محض انتشار بهتون اطلاع میدیم که گوش کنید

۱۴۰۲/۱۲/۱۵، ۱۳:۱۱

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات انجمن درد دل رادیو بینا می باشید
جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته
مشاوره
user_26818583 ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ ۲۲:۲۰:۳۴
بیشتر ببینید
پر بازدید ترین تاپیک های امروز
رابطه
۱۴۰۳/۰۲/۰۴ ۱۳:۰۴:۲۱
دیوانه یا خود شیفته
۱۴۰۳/۰۱/۰۸ ۰۲:۱۳:۱۰
بیشتر ببینید
داغ ترین های تاپیک های 2 روز گذشته
داغ ترین های تاپیک های امروز