تبادل نظر

https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
inssal441
تعداد پست: 1
588 بازدید
عنوان تاپیک

عدم تداوم در تصمیمات روزانه

درود بر شما و همراهان گرامی ... 

مشکلی که من دارم و از سن نوجوانی هم داشتم اینه که . تصمیم به فعالیت و و پیگیری کارها میگیرم ولی نمیتونم قدم در جهت انجامشون بردارم و همش به فردا موکول میکنم و عذاب وجدان میگیرم . شب ها باز با خودم عهد میبندم که از فردا انجام بدم . ولی صبح روز بعد چیزی درون مغزم جلوی من رو میگیره و نمیزاره تداوم داشته باشه کارها و تصمیماتم . با توجه به اینکه الان در دهه ۳۰ زندگی خودم هستم واقعا احساس خطر میکنم و داره در زندگی و آینده کاری من تاثیر میزاره . و بدنر اینکه همش عذاب وجدان انجام ندادن دارم . ولی هر روز این مورد تکرار میشه و من کارها و اموزش ها و قدم ههایی که باید بردارم رو انجام نمیدم . راهکار چیه ؟؟ 

سپاسگزاری میکنم از مهر و محبت شما 

۱۴۰۲/۰۸/۲۱، ۱۹:۰۰
https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
radio bina
تعداد پست: 0

سلام 

ابتدا لیست تمام کارهایی که تعلل داشتید و به امروز و فردا موکول کردید را بنویسید.از این لیست سخت ترین و پرچالش ترینش را انتخاب کنید .فقط یک مورد باشه 

بعد از اینکار یک تقویم ۳۰ روزه مشخص کنید، برای اون هدف و کار رها شده،هرروز یک قدم خیلی اسون بردارید ،یعنی قدم شما طوری باید باشه که راحت و در کوتاهترین زمان بشه انجامش داد،از یک طرف انجام کار چالشی باعث افزایش دوپامین میشه و از طرف دیگه حس تموم کردن یک کار باعث ایجاد انگیزه در شما میشه که باقی کارهاتون را انجام بدید.بگذارید مثال بزنم 

هدف چالشی من برای مثال یادگیری زبان فرانسه ست 

من یک تقویم سی روزه طراحی میکنم روی ورق کاغذ از شماره یک تا ۳۰ مینویسم.هرروز با خودم عهد میبندم یک درس گرامری خیلی اسون یاد بگیرم،حتی اگر روز شلوغی هم داشته باشم این یک درس انجامش اسونه و میتونم حتی توی مسیر کارم یاد بگیرم ،اما لازمه این تمرین اینه در هر شرایطی انجام بشه حتی در روزی که مثلا سرما خوردید یا ناخوش هستید،

هر روزی که تمرین را انجام دادید جلوی عدد اون روز بنویسید یک روز انجام دادم و تیک بزنید 

این کار را تا روز ۱۵ انجام بدید 

از روز ۱۵ مغز را هیجان زده کنید،به این صورت که شمارش را معکوس کنید مثلا ۱۴ روز دیگه مونده روز بعد بنویسید ۱۳ روز دیگه مونده و الی اخر 

وقتی این یکماه تموم شد،دوپامین حاصل از دست اورد اونقدر در شما انگیزه ایجاد میکنه که راحت تر کارهای نیمه تمام دیگه را انجام میدید 

خودتون‌ را با اهداف مختلف شلوغ نکنید،بین کارهای نیمه تمام اولویت بندی کنید 

اما برای شروع ‌،‌‌‌‌پیشنهادم انجام یک کار نیمه تمام چالشیه 

۱۴۰۲/۰۸/۲۲، ۰۸:۴۶

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات انجمن درد دل رادیو بینا می باشید
جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته
پر بازدید ترین تاپیک های امروز
داغ ترین های تاپیک های 2 روز گذشته
داغ ترین های تاپیک های امروز