تبادل نظر

استرس اجتماعی
zahra_kr164
تعداد پست: 4
1061 بازدید
عنوان تاپیک

استرس اجتماعی

سلام.. من وقتی میخوام وارد جمعی بشم به قدری استرس میگیرم که گاهی از ورود به اون جمع کلا بیخیال میشم. زمانی هم که خودم رو به زور قانع میکنم که وارد جامعه شم نمیتونم حرف بزنم برای حرکاتم حرفهام خیلی استرس میگیرم فکرم مشغول میشه. حتی بخاطر همین موضوع از فضای دانشگاه هم چند مدتی دوری کردم که از درسم هم عقب موندم شاید که بتونم حل کنم این حسم رو ولی این سال که میخوام دانشگاه برم و درسم رو تموم کنم باز همین حس و استرس میاد به سراغم. برای ویس فرستادن هم صدام همینجوری میلرزه. میخواستم بپرسم این حس رو چجوری میتونم تو خودم کم کنم بیشتر تو جامعه برم و این همه از استرس حالم بد نشه؟

۱۴۰۲/۰۶/۳۰، ۲۲:۴۲
https://forum.radiobina.net/public/new/img/user-square.svg
radio bina
تعداد پست: 0

سلام 

اگر در رفع این مشکل جدی هستید راهکارهایی که خدمتتون میگم کمک میکنه .

قدم ا‌ول اینه که احساس نقص نکنید ،همه ما یک سری ویژگی هایی داریم که نقطه ضعف ماست،،اما اگر زمانی برای اصلاحش اقدام نکنیم این میتونه خطای ما باشه و اجازه رشد را ازمون میگیره،پس ابتدا دست از سرزنش بردارید 

قدم دوم موقعیت هایی که در اون احساس اضطراب میکنید را در یک دفتر بنویسید،بعد به صورت فرضی خودتون را در اون شرایط تصویرسازی کنید،از هر مکانی که وحشت دارید ابتدا عمدا خودتون را در ذهنتون تجسم کنید که وارد اون مکان شدید یا در اون موقعیت قرار گرفتید.هرچقدر بیشتر تصویرسازی کنید مغز شما حساسیتش کمتر میشه 

قدم سوم: لیستی که از موارد استرس زا برای خودت‌ن نوشتید را نگاه کنید،از این لیست ببینید کدوم مورد کمترین استرس را براتون داره یعنی از بین موارد دیگه اضطراب شما کمتره،وقتی اون مورد را انتخاب کردید ابتدا در ذهنتون و سپس به صورت واقعی باهاش روبه رو بشید 

قدم چهارم که خیلی خیلی تاثیر داره،تنفس عمیق هست،قبل از اینکه ویس بگذارید ابتدا چندبار تنفس عمیق انجام بدید به این صورت که هوا را از بینی استشمام کنید چند ثانیه مکث کنید و بعد با دهان بیرون بدید،اینکار مغز را اروم میکنه و پیام استرس صادر نمیشه،

قدم پنجم: در خونه وقتی تنها هستید شروع کنید برای یک حمعیت فرضی صحبت کنید صندلی جلوی خودت‌ون بگذارید راجع به موضوعی که دوست دارید صحبت کنید 

قدم ششم: دلایل اضطراب را شناسایی کنید،مثلا شاید فکر میکنید اطلاعات عمومی ندارید یا دلایل دیگه .اینها را شناسایی کنید و راه حلی منطقی براش پیدا کنید 

در پایان اگر بتونید در یک کلاس فن بیان صحبت کنید حتی اگر استرس هم داشته باشید بهتون تکنیک هایی را اموزش میدن که صداتون تقویت بشه مهارت کلامیتون افزایش پیدا کنه و بعد اتمام دوره اعتماد به نفس بالایی پیدا خواهید کرد 

امیدوارم این توصیه ها بهتون کمک کرده باشه

۱۴۰۲/۰۶/۳۱، ۱۷:۵۳

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید
کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات انجمن درد دل رادیو بینا می باشید
جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته
پر بازدید ترین تاپیک های امروز
داغ ترین های تاپیک های 2 روز گذشته
داغ ترین های تاپیک های امروز